Hayatındaki sorunları düşün; değersizlik duygun, sana zarar veren ilişkilerinden vazgeçemeyişin, başarısızlıkların, aynı hataları tekrar tekrar yapışın, başkalarına şefkatle yaklaşırken kendine acımasız oluşun, içindeki kaybolmayan öfke ve hatta kıskançlıkların…

Bunları yaşamayı sen mi seçtin? Ya da belki de geçmişte yaşadıkların bugün böyle hissetmene neden oluyor. Kendini suçlamayı bırak, bu işleri daha kötü hale getirmekten başka bir işe yaramaz. Bu kitapla birlikte geçmişinin karanlık dehlizlerine doğru bir yolculuğa çıkacağız; içine doğduğun aileden, yaşadığın travmalara kadar, bugün var olan problemlerinin geçmişteki izini süreceğiz. Çocukken alman gereken sevgi, saygı ve güveni alamadığın zaman neler olduğunu, zehirli anne baba davranışlarının nasıl yıkıma yol açtığını görecek; bazen önemsiz sanılan küçük bir travmanın uzun vadeli etkilerinin çok büyük olduğunu fark ettikçe hafifleyeceksin. Bu kitap sana mucizeler vaat etmiyor, hiçbir şey mükemmel olmayacak, ancak şu anki halinden daha iyi hissetmen kesinlikle mümkün. Beraber yürüyeceğimiz yolun amacı bu.

Kendine bu şansı vermelisin…

Mesleğinde 14 yılı geride bırakan başarılı psikolog Beyhan Budak, Senin Suçun Değil – Geçmişin Yüklerinden Kurtulma Rehberi adlı ikinci kitabında, biriktirdiği yüzlerce hayatla bir kez daha okurun ruhuna dokunuyor.

İlk kitabı Kendine İyi Davran Güzel İnsan’da ‘şimdiki an’a, ilişkilere ve olayları yorumlama biçimlerine değinen Beyhan Budak, Senin Suçun Değil’de daha derinlere iniyor ve bugün var olan problemlerimizin temelinde, geçmişte açılan yaraların olabileceğini çarpıcı bir dille anlatıyor. Bunu yaparken şeffaflığından ödün vermeyen Budak, insan ruhunu zedeleyebilecek, ilgisiz aile, şiddet ve tecavüz gibi her türlü faktöre de açık yüreklilikle değiniyor. İçinde yaşanmış örneklerin de yer aldığı kitap, problemlerin izini sürmek üzere okurlarını, geçmişin karanlık dehlizlerine doğru bir yolculuğa çıkarıyor ve geçmişi sorgulamak için onları cesaretlendiriyor.

Senin Suçun Değil, çocukken alınması gereken sevgi, saygı ve güvenin alınamadığında neler olduğunu; zehirli anne-baba davranışlarının nasıl yıkıma yol açtığını; bazen önemsiz görünen küçük bir travmanın uzun vadeli etkilerinin ne kadar büyük olabildiğini gözler önüne seriyor.

Beyhan Budak’ın kaleme aldığı Senin Suçun Değil – Geçmişin Yüklerinden Kurtulma Rehberi, İnkılâp Kitabevi etiketiyle raflarda yerini aldı.


Bu kitabın ön okuması hazırlanıyor. Çok yakında yayında olacak.


Dilerseniz aşağıda son yayımlanan kitaplardan birini okumaya başlayabilirsiniz.

"

Senin Suçun Değil kitabının ön okuması bu kadar. Kitabı beğendiysen senin için en uygun fiyatlı satın alma seçeneklerini listeledik.

idefix trendyol D&R kitap365
beğendiniz mi?

Senin Suçun Değil