<

"En iyi zafer savaşmadan kazanılan zaferdir."

"Silahlar kötü kehanetin araçlarıdır, bu nedenle kullanılması kaçınılmaz olmadıkça kullanılmamalıdır."

Yaklaşık 2500 yıl önce ünlü filozof Sun Tzu tarafından kaleme alınmış olan Savaş Sanatı adlı bu eser, savaş stratejileri tarihinin en etkileyici ve dünyanın en eski askeri tezi özelliğini korumaktadır. Sun Tzu'nun teorileri 2500 yıldır hem askeri lider ve strateji uzmanlarına hemde iş adamları ve politikacılara yol göstermektedir. Savaş Sanatı günümüz ekonomi dünyası içindeki rekabet konusunda kişisel ve uluslararası çekişme ve mücadelenin ana hatlarına ışık tutmaktadır. Eserin okuyuculara vermek istediği ana fikir yenilmez olabilmek, savaşsız zafer kazanmak, savaş ve rekabetin psikolojisinin ve politikasının doğru analizi ile rakiplere karşı üstünlük kazanmanın yollarının anlaşılmasıdır.

Tao öğretilerine inanan bir lider, dünyayı silahla zorlamaya kalkmaz, çünkü bu tür zorlama aslına geri döner, ordunun bulunduğu yerde sadece çalılar biter, büyük savaşları bereketsiz yıllar takip eder. Silahlar uğursuz aletlerdir. Silahtan başka çözüm kalmadığında bile soğukkanlı olmak, açgözlülükten kaçınmak, zaferi kutlamamak yapılacak en iyi şeydir.

Yayıncı‏:‎Arya Yayıncılık; 1. basım (1 Mart 2019)
Dil‏:‎Türkçe
Kağıt Kapak‏:‎200 sayfa
ISBN-10‏:‎9758491504
ISBN-13‏:‎978-9758491506
Boyutlar‏:‎21.5 x 1.5 x 13.5 cm
#Savaş #Sanatı #Savaş #Sanatı #Barışın #Kitabıdır

[field-author]

"

Savaş Sanatı: Savaş Sanatı Barışın Kitabıdır kitabının ön okuması bu kadar. Kitabı beğendiysen senin için en uygun fiyatlı satın alma seçeneklerini listeledik.

pttavm D&R

beğendiniz mi?

Savaş Sanatı: Savaş Sanatı Barışın Kitabıdır

Savaş Sanatı: Savaş Sanatı Barışın Kitabıdır

Yakında
Yazar: Sun Tzu  
Yayınevi: Arya Yayıncılık