Rüzgârın yönünü değiştiremezsin ama yelkenini hedefine doğru çevirebilirsin…
XSENTIUS

Bir işin olsun istiyorsun.
Bir eşin olsun istiyorsun.
Çocuğun olsun istiyorsun.
Evin, araban olsun istiyorsun.
Dileklerin gerçek olsun istiyorsun.
Tabii ki mutlu olmak istiyorsun.
Peki, bütün bu isteklerinin gerçekleşmesi için neler yapıyorsun?
Mutsuzluğunu, yoğunluğunu, çaresizliğini ve yalnızlığını bahane ederek bir köşede oturuyor, her birinin sana kendiliğinden gelmesini mi bekliyorsun?
Gerçekleşmeyen isteklerin yüzünden kendini daha mutsuz ve daha ümitsiz mi hissediyorsun?
Oysa isteklerin öyle büyük ve gerçekleşmesi zor şeyler değil üstelik… Madem öyle neden olmuyor diyorsun değil mi?
Çünkü mühim olan ne istediğin değil, onu gerçekten isteyip istemediğin…
Hayallerine, hayatında ne kadar yer açtığın ve bu uğurda ne emek gösterdiğin…
Eğer gerçekten istiyorsan, her hayal hakikate dönüşür.
Şimdi düşün bakalım:
Gerçekten istiyor musun?
Cevabın evet ise harekete geç.
Yarın değil bugün.
Sonra değil şimdi.
Çünkü evren işbirliği yapmak için seni bekliyor.
Hayallerine sesini duyur. Onları beklediğini bilsinler.


Gerçekten İstiyor musun

İlk kitabım gibi
bu kitabı da anneme adamak istiyorum.

Geçen gün bana
“Seninle gurur duyuyorum…” dedin ya
içim sıcak sıcak oldu ve kendimi çok iyi hissettim.

Ben de buradan
seni ne çok sevdiğimi ilan etmek istiyorum…

Her Güne Bir Mucize, Bir Eylem ve Bir Ritüel

Sevgili Cancanlar…

Çoğunuzla Her Şey Değişir kitabım aracılığıyla tanıştım ve bu geçen sürede gerçekten hem benim hem de sizlerin hayatında bir şeyler değişti.

Sizlerden kalbime dokunan, beni ağlatan, güldüren, içimi acıtan, sevindiren o kadar çok mesaj aldım ki… Bazılarınızın mesajlarına dönebildim, bazılarınıza dönemedim (keşke hepinize dönebilsem ama yetişemiyorum maalesef) ama hepiniz kalbimde birleştiniz ve orayı kapladınız. Sizlerle soluk alıp vermeye ve “Nasıl daha fazla fayda sağlar, nasıl daha fazla katkıda bulunabilirim?” diye düşünmeye başladım…

Düşünmelerim nihayet sonuç verdi ve bu ikinci kitapla karşınıza tekrar çıkma cesaretini gösterdim.

Umarım bu kitap da sizlerin kalplerinize, hayatlarınıza, umutlarınıza, acılarınıza değer ve bir parça da olsa hafiflemenize yardımcı olur.

Bu arada benim hayatımda neler mi oldu hemen anlatayım…

Bir kere ailede itibarım arttı. Ailemin gözünde bir yaprak gibi oradan oraya savrulan ben sonunda bir baltaya sap oldum. 🙂 Yani sevdiğim şeyi nihayet buldum ve o yolda ilerlemeye karar verdim.

Annemle yıllar içinde düzelttiğimiz ilişkimiz daha da iyi hale geldi. Hatırlarsanız ilk kitabımı anneme adamıştım. Annem ne yapsa beğenirsiniz? Elinde kitap girmiş bir dükkâna, “Kızım bu kitabı yazdı ve kitabı bana adadı…” deyip başlamış ağlamaya. Ardından da kitabı oradaki görevliye vermiş ve utanıp oradan çıkmış. Bir daha da hiç gitmemiş… “Anneciğim âlemsin, ne diyeyim?” Herkesin duygularını ne zaman, nerede, nasıl göstereceği belli olmuyor işte.

Sokakta tanınır hale geldim ve “Sen bizi tanımasan da biz seni tanıdık ve çok sevdik!” diyen bir sürü pırlanta insanla tanışıp, sarılıp sohbet etme fırsatım oldu.

Ve ikinci üniversite olarak sosyoloji okumaya başladım. Psikoloji, toplumbilim, felsefe, mantık dersleri arasında gezinmeye başladım (malum evlerdeyiz). “Aaa bu yaşta okumaya üşenmedin mi?” diyenlerin sesine kulak asmadım. Hatta şöyle cevap verdim: “Bu dört sene okusam da geçecek (Allah’ın izniyle) okumasam da geçecek. Ben okuyarak geçmesini seçiyorum…” dedim. Ve ikinci yılı yarıladım bile…

Ayrıca birçok kişisel gelişim eğitimine gittim (hem kendim için hem de sizlere daha fazla katkı sağlayabilmek için). Kendimle olan ilişkim daha iyi hale geldi. Kendimi daha çok sevmeye, daha çok affetmeye ve hatalarımı gelişme fırsatı olarak görmeye başladım.

İşte kısaca bunlar benimle ilgili gelişmeler…

Peki bu kitapta sizlere ne mi anlatacağım?

Sıkı durun, hazır mısınız? İşte anlatmaya başlıyorum…

Biliyorsunuz, her günümüz özel ve değerli. Her günümüz bir mucize. O yüzden hayatımızı onurlandırmak gerekiyor. İşte bunun için her güne bir hikâye, ritüel, eylem ya da farkındalığımızı geliştiren bir oyun koymak istedim. Böylelikle birinci kitapta zaten çok bahsettiğim enerjimizi yükseltip bolluğu ve bereketi hayatımıza çekmeyi kolaylaştırmış oluyoruz. Hem de sürekli bu tip çalışmalar yaparak beynimizi daha sakin ve huzurlu hale getirerek daha mutlu bir insan olmaya dair adım atıp mucizeleri yaşamaya başlıyoruz.

Durun daha bitmedi! Ayrıca güçlü bir enerji alanı oluşturup bolluk bereket içinde yaşamanın tohumlarını da atmış oluyoruz. Aşağıdaki görselde güçlü enerji alanına sahip kişiyi yani bu kitabı okuduktan sonraki halinizi size göstermek istiyorum.:)

Çalışmaları bu kitabı takvim hesabı gün gün takip ederek de yapabilirsiniz, gözlerinizi kapatıp “Bugün benim işime yarayacak en güzel uygulama bana gelsin…” diyerek içinizden gelen sayfayı açarak orada karşınıza çıkan uygulamayı yaparak da.

Haydi o zaman hâlâ duruyor musunuz? Başlayın bakalım…

Rasgele…

Not: Birinci kitabımda da sık sık bahsettiğim gibi her şey Allah’tandır. Allah “Ol!” der ve olur. Bu ritüeller, olumlamalar, çalışmalar, sözler, sayılar, kokular, renkler, semboller, oyunlar, eylemler sadece vesiledir… E mi benim canım bunu hep aklında tut…

Bana Ulaşabileceğiniz Sosyal Medya Hesaplarım:

Instagram: www.instagram.com/anette_inselberg

Facebook: www.facebook.com/anette.inselberg

Twitter: www.twitter.com/anetteinselberg (@anetteinselberg)

Youtube:www.youtube.com/channel/UCfnNAX0W-uJRWHQTS1sEyjg (Anette Inselberg)

Blog: www.anetteinselberg.com (Zamazingo)

Verdiğim Eğitimler:

Reiki 1. Seviye, 2. Seviye & Master Seviye

Access Bars (Bilinçaltı Temizliği & Yeniden Başlangıç)

Access Facelift (Yüzün ve Vücudun Gençleşip Canlanması)

Spiritüel Dowsing (Sarkaçla Arınma & Şifalanma)

InnerSpeak (İç Benlikle Konuşma)

Heal Your Life (Kendini Sev Hayatını İyileştir)

Kahkaha Yogası

Aldığım Eğitimler:

Mindfulnes, Bilinçaltı Dili Okur Yazarlığı, Bireysel Şaman Seansları, Şamanlık Eğitimleri, Sorumluluk ve Özgürlük Seminerleri, Spiritüel Dowsing (Sarkaçla Arınma), InnerSpeak (İç Benlikle Konuşma), Kahkaha Yogası, Kalp Yolu Eğitimi, Nefes Seansları, Olasılıklar Seçimi, Biyoenerji Seansları, Labirent, Esas, Keşif, Access Bars, Access Facelift, Access Beden Prosesleri, Access Foundation, Heal Your Life (Kendini Sev Hayatını İyileştir) Liderliği, EFT (Duygusal Özgürleşme Tekniği), Birlik Bilinci, Reiki I, Reiki II ve Master Seviyesi, Thai Masajı, Numeroloji Eğitimi, Değişik Ashramlarda Meditasyon Kursları, Mandala Çalışması, Hayata Yeniden Başlangıç Kampı, Cem Şen 1. 2. 3 ve 4. Seviye Eğitimleri, Transandantal Meditasyon, Tai Chi, Chi Kong, Radyostolji ve Semboller Eğitimi, Tuna Kamhi, Mer-Ka-Ba Eğitimi Tuna Kamhi, Çeşitli Şifa ve Enerji Çalışmaları…

ÖNEMLİ NOT:

  • Bu kitaptaki tüm ritüellerin resimlerini renkli olarak www.instagram.com/gercektenistiyormusun adresinde bulabilirsiniz…
  • Ritüel görselleri her bölümün sonunda yer almaktadır.

1 Ocak Cuma

Evet işte yılın ilk günü. Yılın seyrini değiştirecek kararları almaya başladığımız bir gün. Haydi o zaman yeni yılın frekansına uyumlanma ritüeli yapalım…

2021 Yeni Yıl Ritüeli

Bir mum yakın ve “2020’nin tüm olumsuzluklarını yaktım, küle döndürdüm, oh be!” diyerek mumu söndürün. Sonra kırmızı kalemle sol el bileğinize “2021 ENERJİSİNE UYUMLANDIM” yazın ve dileklerinizi dileyerek ritüeli bitirin.

2 Ocak Cumartesi

“Hızımı alamadım, bir tane daha yeni yıl ritüeli olsa da şu 2020’nin tüm olumsuzluklarını da geride bıraksam…” mı diyorsunuz? Hayhay, tabii ki…

Hemen yeni bir 2021 ritüeli daha yapalım…

2021 Yeni Yıl Ritüelimiz

İki beyaz mum alın. Birinin üzerine siyah kalemle “2020” diğerine ise kırmızı kalemle “2021” yazın. Önce “2020” yazan mumu yakın ve içinizden “2020” yılına ait tüm olumsuzlukları muma anlatın ve anlatmanız bittiğinde mumu söndürerek çöpe atın. Sonra “2021” yazan mumu yakın ve yeni yıla ait tüm istek ve dileklerinizi muma anlatın ve mum kendiliğinden sönene kadar bekleyin. Ardından mumdan kalanları toprağa gömün…

3 Ocak Pazar

Enerjisi yüksek olan kelimeleri kullandıkça bizim de enerjimiz artar hatta bunları suya okuyup içersek etki daha da artar.

O zaman haydi koşun mutfağa ve bir bardak su alıp şu kelimeleri bardağa okuyun:

• Sevgi
• Neşe
• Huzur
• Şans
• Bolluk
• Mucize
• Bereket

Ve afiyetle suyu bir kerede için. Yarasın…

4 Ocak Pazartesi

Ve yılın ilk işgünü… Değişen şartlardan dolayı artık evlerden de çalışmaya başladığımız bu dönemde kapı önünde yapacağımız bu ritüel yeni yılda işlerin bolluk ve bereket içinde geçmesine yardımcı olur.

Pazartesi Ritüeli

Kapınızın dışına paspasın altına şeker ve defne yaprağı serpin. Bir gün boyunca yerde kalacak bu malzemelerin birkaç kez üstünden geçin ve bu sırada “Hayatıma, işime, evime bolluk ve bereket, sağlık, huzur, mucizeler ve aşk tıkır tıkır geliyor…” deyin. Ertesi gün yaprakları ve şekeri toprağa serpin.

5 Ocak Salı

Geçin bakalım aynanın karşısına. Kendinizle barışma zamanınız geldi. Uzun uzun kendinizi inceleyin. Özellikle sevmediğiniz yerlerinizi bulun ve onlara öpücük gönderin. Onların değerini bilin.

Gözlerinizi kapatın “Bugünden itibaren kendimi olduğum gibi kabul ediyorum. Ben çok güzelim, değerliyim ve özelim…” diyerek iki kaşınızın ortasına yedi kere vurarak çalışmayı bitirin.

Eskiden Sevmediğim, Şu Andan İtibaren

Öpücük Gönderip Sevdiğim Yerlerin Listesi:

………………………………………………………………………………………….

………………………………………………………………………………………….

6 Ocak Çarşamba

Ve çarşamba. Çarşamba aşk günü olduğuna göre hemen bunu bir aşk ritüeliyle taçlandırmaya ne dersiniz?

“9 3 8” Aşk Ritüeli

Kırmızı bir kalemle sol bileğinize “9 3 8” yazın ve kalp şeklinin içine alın. Ardından yanına tektaş bir yüzük çizin ve “Kalbimdeki hayra dönerek oluyor…” diyerek ritüeli bitirin.

Bu ritüeli hem yeni bir aşkı hayatınıza çekmek için, hem de mevcut olan ilişkinizi evliliğe taşımak için kullanabilirsiniz. Tabii ki evliler de evliliğinin daha mucizevi hale gelmesi için yapabilir.

Not: Bu kitaptaki ritüellerde kullandığım sayılar bir Rus matematikçi olan Grigori Grabovoi’ye aittir. “Matematik, Tanrı’nın evreni yazmak için kullandığı alfabedir” diyerek geliştirdiği sayılarla şifalanma yöntemi günümüzde en çok kullanılan metotlar arasında yer alıyor. Ben de kendisine ve bu şifalı sistemine teşekkürlerimi ve saygılarımı sunuyorum.

7 Ocak Perşembe

Perşembe günü bolluk bereket günü. Bolluk kelimesini çok seviyorum. Çünkü sadece para anlamındaki bolluğu kastetmiyor. Arkadaşlarla olmak, dışarı çıkmak, yemek yemek, sohbet etmek, iş fırsatlarının gelmesi, sınavların iyi geçmesi, iyi haberler almak, huzurlu ve sağlıklı olmak, dileklerin kabulü, aşk, mucizeler bunların hepsi aslında bolluk kelimesinin içinde.

O zaman haydi bolluk ritüeli…

“5 2 0” Bolluk Ritüeli

Gün içinde istediğiniz bir zaman mor bir mum yakın ve mor kartona siyah kalemle “5 2 0” yazın ve içini dileklerinizi yazarak doldurun. Ritüeli “Çoktan oldu bile!” diyerek bitirin. Mumu söndürün, kartonu istediğiniz zaman toprağa ya da evinizdeki bir saksıya gömün…

8 Ocak Cuma

Hoş geldin cuma… Hayatımıza güzellikler ve mucizeler getirdin. Her gün güzel ama cuma sanki bir başka güzel.

Haydi o zaman cuma gününü bir mucize ritüeliyle taçlandıralım…

“7 7 7” Mucize Kapısı Ritüeli

Kırmızı ve siyah kalem kullanarak sol bileğinize bölüm sonunda gördüğünüz şekli çizin, dileklerinizi dileyin ve “Mucize kapılarım açıldı” yazarak mühürleyin…

9 Ocak Cumartesi

Evet bugün bir mucize olduğunu hatırlamaya var mısınız?

Evet siz…

Bugün başkasından beklediğiniz sevgiyi, anlayışı, hoşgörüyü ve değeri siz kendinize vereceksiniz. Çünkü siz bir mucizesiniz. Siz cesursunuz ve siz bir kazanansınız.

Şimdi kendinize sarılın ve kendinizi sımsıkı kucaklayın.

Aferin…

10 Ocak Pazar

Yeni yıla girdik ama daha kimseyi sevindirmedik mi? O zaman bugün sevindir günü olsun.

Sokaktaki kediyi, köpeği, kuşu, iş arkadaşınızı, komşunuzu, dostunuzu, ihtiyaç sahibi birisini ve de en önemlisi kendinizi sevindirin.

İyi ki varsınız…

Sevindir Listem:

………………………………………………………………………………………….

………………………………………………………………………………………….

………………………………………………………………………………………….

………………………………………………………………………………………….

………………………………………………………………………………………….

………………………………………………………………………………………….

11 Ocak Pazartesi

Zaman ne kadar çabuk geçiyor değil mi?

İşte yine pazartesi oldu… O zaman bu haftanın da harika geçmesi için pazartesiye neşe dolu bir ritüelle başlayalım. Pazartesinin mucizesi ve enerjisi diğer günlere de geçsin…

Gülümse Ritüeli

Yatağın yanına, bilgisayarın üzerine, buzdolabına, tuvaletteki aynaya, sokak kapısına (hem içine hem dışına), telefonun üzerine, sürahiye, su içtiğiniz bardağa, dolabınızın kapağına yani gün içinde sürekli olarak gördüğünüz her yere “gülümse etiketi” yapıştırıyoruz. Ve bu etiketi her gördüğümüzde gülümsüyoruz…

12 Ocak Salı

Salı günleri evimizdeki ve üzerimizdeki negatif enerjileri ve negatif düşünceleri temizlemek için harika bir zamandır.

Haydi daha oturuyor musunuz?

Kalkın hemen yerinizden ve portakal, mandalina ve üzerlik bitkisiyle arın ritüelini yapın…

Portakal, Mandalina ve Üzerlik Bitkisiyle Arın Ritüeli

Bir kâsenin içine küçük küçük kestiğiniz portakal ve mandalina kabuklarını ve üzerlik tohumunu koyun, kibrit veya çakmakla yakın ve biraz tütünce söndürün.

Çıkan dumanı şöyle bir içinize çekin ve şu sözleri tekrarlayın: “Üzerimdeki tüm negatif enerjileri ve sözleri dönüştürüyorum ve etkisiz hale getiriyorum.” Sonra ev halkının sırayla başının üzerinde kâseyi soldan sağa çevirin ve “Bu kişinin üzerindeki tüm olumsuz enerjileri dönüştürüyorum…” deyin. Ardından evin tüm odalarını elinizdeki tütsü kâsesiyle gezin ve şu sözleri tekrarlayın: “Evimdeki tüm negatif enerjileri, olumsuz sözleri dönüştürüyorum…” diyerek ritüeli bitirin.

Oh be! Ben bile buradan sizin adınıza rahatladım. Yaşasın!

13 Ocak Çarşamba

Ve yeni yılın ilk yeniayı geldi. Yeniaylar başlangıçlar ve dilek dilemek için gökyüzünün bize sunduğu harika fırsatlardır. O zaman biz de bu fırsatı değerlendirip yeniayı güneş ritüeliyle onurlandıralım mı?

Güneş Ritüeli

Gerekli Malzemeler:

1 adet sarı karton (bez, kâğıt havlu vb. de olur)

1 adet sarı yazan kalem

6 adet çubuk tarçın

1 bardak içme suyu

Ritüelin Yapılışı:

Ritüel alanını hazırlayın ve sol bileğinize güneş resmi çizin. Sol elinize içme suyunu alın ve şu sözleri söyleyin: “Yeniaya selam olsun, güneşe selam olsun, dileklerime selam olsun, dileklerimin olmasını ve hayatımı güneş gibi aydınlatmalarını seçiyorum ve öyle de oldu.” Ardından dileklerinizi suya okuyun, bitirince suyu için.

Tarçın çubuklarınızı mutfağınızda kapının girişine göre sol tarafa bir yere koyun ve yedi gün bekletin. Sonra toprağa gömün (saksıya da gömebilirsiniz).

Not 1: Kartonu tekrar kullanmak üzere saklayın.

Not 2: Bileğinize çizdiğiniz güneş ne kadar çabuk silinirse dileğiniz de o kadar çabuk olacak demektir.

14 Ocak Perşembe

Perşembe gelmiş hoş gelmiş, bakalım ne mucizeler getirmiş?

“Yataktan kalktınız, yataklar yapıldı, çoluğa, çocuğa, kocaya kahvaltı hazırlandı. Ve işe, okula uğurlandı diyeceğim…” ama diyemiyorum. Herkes evde çünkü… Her odada başka bir âlem… Her odada başka bir “Zoom” yayını var…

Kediniz ya da köpeğiniz de ayaklarınızın altında dolanmaya başlamıştır. Doyurun onun da karnını ki kafanız rahat etsin.

Haydi şimdi sessiz bir köşeye çekilin. Çünkü sıra sizde, perşembe ritüelini yapma zamanı geldi…

“5 2 0” Perşembe Bolluk Ritüeli

Alın elinize kırmızı bir kalem ve sol bileğinize “5 2 0 oldu oldu oldu” yazın ve yüksek sesle “Beklediğim ve beklemediğim her türlü hayırlı kaynaktan bolluk bana koşuyor…” diyerek ritüelinizi bitirin.

Sevgili solaklar, sizden doğal olarak çok soru geliyor “Peki ben sol koluma nasıl çizeceğim?” diye. Size iki yöntem tavsiye edeceğim…

Ya becerilerim de gelişsin diyerek sağ elinizle sol kolunuza yazıverin gitsin…

Ya da ev halkından birine veya bir arkadaşınıza yazdırın.

Haydi rasgele…

Aksın mucizeler…

15 Ocak Cuma

Cuma günü mucize günü. Haydi o zaman sizlerle kilitlenmiş işlerinizi açmak için bir ritüel yapalım mı?

Hani ne zamandır kilitlenmiş kalmış, çözülmeyen, ağır giden, canınızı sıkan o durum var ya… Bildiniz değil mi? İşte tam da onun çözülmesi için harika bir ritüelim var… Haydi hemen harekete geçin ve yapalım bakalım ritüeli…

Anahtar Ritüeli

Gözlerinizi kapatın, üç kere derin nefes alın ve yukarıdan aşağıya inen yeşil bir ışıkla yıkandığınızı hayal edin.

Ardından şu sözleri söyleyin: “Anahtar da benim, kilit de benim, anahtar da benim, kilit de benim, anahtar da benim, kilit de benim. Şimdi tüm kapılarımı anahtar olup açmayı seçiyorum. Tüm dileklerimi gerçekleştirmeyi seçiyorum. Kapılarımı açtım, açtım, açtım.” Sonra gözlerinizi açın ve ritüeli bitirin.

Haydi olsun inşallah…

16 Ocak Cumartesi

Biraz da büyük sözü dinleyelim bakalım. Çok sevdiğim Betül Mardin’den on küçük hatırlatma paylaşmak istiyorum sizlerle…

Vallahi ben her okuduğumda yazının başka bir yerine odaklanıp başka dersler çıkarıyorum. Bakalım sizin üzerinizdeki etkisi ne olacak?

Betül Mardin’den Kadınlara Hatırlatmalar:

1) Her sabah spor yapacaksın. Günaşırı filan değil evladım. Her sabah.
2) Hep çalışacaksın. Üreteceksin. Beynin meşgul olacak, hep koşturman gereken işler olacak.
3) Günceli takip edeceksin. Haber izle, dergi, kitap, gazete oku. Gündemi yakala. Her konuda kendini güncelle. Yeni çıkan kitapları da bil, yeni açılan lokantaları da, bu sene moda olan renkleri de.
4) Evlilik ise şart değil, kafanı takma. Gerekli de değil. Hatta şöyle söyleyeyim: One problem less! (Bir problem daha az!)
5) Çocuk meselesine gelince… Ha işte burada akan sular duruyor. Yapabiliyorsan yap. Birini bu kadar çok sevmek, onun sorumluluğunu taşımak sadece onu değil, seni de mutlu eder. Doğurmayacaksan evlat edin. O zaman da senin çocuğun, değişen bir şey yok. Evlat edinmeyeceksen de manevi çocuğun olsun, birini okut, geleceğini şekillendirmesine yardımcı ol.
6) Günde bir kere et ye. Mutlaka her öğün sebze ve meyve ye. Kusura bakma, ben tatlı severim. Tatlıdan uzak dur diyemeyeceğim!
7) Ölümden sonra yaşamak istiyorsan günlük tut. O küçük notlar, hem kendi hayatının tanıklığı hem de yarına kalan bir bilgi kaynağı. Mesela benim babam, hiç üşenmeden 60 sene boyunca her gün Ece Ajandası’na o gün olanları yazmış. Hâlâ açıp okuyorum ve çok faydalanıyorum.
8) Olumlu olacaksın.
9) Bazı şeyleri kabul edeceksin. Bütün kadınların seni sevmesine imkân yok! Demek ki bazı kadınlara dikkat edeceksin.
10) Erkeklere gelince, aynı anda birkaçını sevmeyeceksin. Ama onların böyle bir yeteneği ve şerefsizliği olduğunu bileceksin!

Bu Yazıdan Çıkardığım Notlar:

………………………………………………………………………………………….

………………………………………………………………………………………….

………………………………………………………………………………………….

………………………………………………………………………………………….

………………………………………………………………………………………….

………………………………………………………………………………………….

………………………………………………………………………………………….

………………………………………………………………………………………….

17 Ocak Pazar

Biraz da beynimizin yapısına bakalım. Sol beynimiz mantıksal, rasyonel, ayrıntıcı, planlı, kontrolcüdür. Sağ beynimizse duygusaldır, sezgiseldir, bütünseldir, yaratıcıdır, problem çözücüdür.

Bizler gün içinde genelde sol beynimizden işleriz. Bu da bizleri gergin yapar. Haydi o zaman hep beraber sağ beyne, sezgisel beyne geçmek için bir alıştırma yapalım.

Çıkarın kalemleri kâğıtları bakayım. İstediğiniz bir müziği açın ve önünüzdeki kâğıda istediğiniz bir şekli çizin ve içini boyayın.

Ya da bilgisayarda bulacağınız boş bir mandalayı basın, içini zevkinize göre boyayın.

Mandala yapmayı biliyorsanız harika! Hemen bir mandala yapın ya da mandala kursuna gitmek üzere bir araştırma yapıp kursa yazılın…

İşbaşına…

Çizdiğim Şekil:

18 Ocak Pazartesi

Hafta başı geldi. Günler ne kadar çabuk akıyor değil mi? Fark etmek artık neredeyse mümkün değil. Hop hafta başı, hop hafta sonu. Önemli olansa bu günlerin içini mucizelerle doldurmak…

İşte bugünkü mucizemiz aynanın karşısında şarkı söylemek.

Şarkınız benden, ayna karşısına geçip, dans edip, şarkınızın sözlerini tekrarlamak sizden…

Hazır mısınız, şarkının adını veriyorum: …

"

Gerçekten İstiyor musun? kitabının ön okuması bu kadar. Kitabı beğendiysen senin için en uygun fiyatlı satın alma seçeneklerini listeledik.

pttavm D&R

beğendiniz mi?

Gerçekten İstiyor musun? (2021)