Anlaşılan o ki kıyamet kainatı başka bir biçimde yeniden inşa edecek! Yerküre başka bir yerküreye dönüştürülecek… Vahyin son kitabı olan Kuran-ı Kerim, gafleti yüzünden, tekamülünde tasarladığı noktaya gelemeyen insanoğluna son uyarı olarak gelmiştir. Kuran-ı Kerim Müminun Suresinde, “üstünüzde yedi yol yarattık” ifadesini kullanır. Bazıları bu ifadeye yedi gezegenden ya da yedi yörüngeden bahsediyor dediler. Halbuki ayet insanın bulunduğu boyutun üstünde de boyutlar olduğunu anlatır. Biz insanoğlu şu an 3. Boyut olan dünyada yaşamaktayız. Ana hedefimiz 4. Boyuta geçiş yapmak olsa da, dünyasal aşklar ile oyalanarak (aşk, para, bağımlılıklar) hedefimizden devamlı sapmaktayız. Kalu bela da, vahdeti vücut olmaya söz veren ruh varlıkları, ölüp ölüp dirilmek konusunda ısrarı bırakmadıkça, her defasında aynı kısır döngü içerisinde cehennemi daha da derinden yaşayacak olabilir mi? Kişisel olarak tekamülümüzün kritik noktalarını bize gösteren Nümeroloji, geçmiş ve gelecek hassasiyetlerimizin gerçek aynası olmaktadır.


NUMEROLOJİ KILAVUZU
Kaderini değiştirmeye hazır mısın?

HARİKA GÜLNUR VAROL

© Harika Gülnur Varol, 2021
© Lotus Yayıncılık Limited Şirketi, 2021

TEŞEKKÜR

2004 derin soruların başladığı…

Allah sevgisini içimizde her daim hissetmemize ışık olan canım Babam Hüseyin Varol’a, Annem Nermin Varol’a, İlk ayrıldığımızda nefes alamayarak ölüyorum zannettiğim Ablam Yasemin Küçükateş’e, sevgisini hep hissettiğim Abim Zeynel Varol’a, beni canından çok seven Ablam Gülsevin’e…

Kişisel gelişim eğitimlerime başladığım ilk öğretmenim sevgili Elçin ÜNLÜ’ye, üç yıl boyunca bana bıkmadan usanmadan koçluk yapan Ayhan PEKŞEN’E, Livcon koçluğa, Gökhan Rafet Ayyüce, Solmaz Şahin, Canan Bekdik’e, Lider koçluk akademisine, maddi ve manevi desteğini hiç esirgemeyen Dilek Keskin’e, gitmem gereken yerlere bıkmadan usanmadan beni taşıyan sevgili Burak’a, daha adını sayamadığım manevi desteklerini her an hissettiğim tüm aileme, dostlarıma ve öğrencilerime… Allah’ımın emanetleri kıymetli çocuklarım EFECAN ve EGENURCAN’IMA..

Doğum tarihimizde gizlenmiş pin kodumuz ile isim ve soyadlarımızda bulunan harf liyakatlerimizi sentezleyerek, geçmişten getirmiş olduğumuz karmik borçlarımızı, doğum tarihimizde gizli kaderimizi modern numeroloji adı altında birleştirmiş. Yaptığı analizlerde fal veya medyumik çalışmalar olmamakla beraber, üstelik kendi yazdığımız kaderimizi de değiştirebileceğimize işaret ediyor. Asla net bir kader yoktur der. Evrensel yasalara uygun yaşamanın ilk önceliğini, karma yasasını ve ekme biçme yasasını iyice kavramaktan geçtiğini söylerken tüm bunları yüreğinde hissediyor. Kendisi ile yollarımızın kesiştiği için mutluyum. Gerçekten yüreğine sağlık…

DUYGU BAL

Sayısız kitap okudum, düşünce sistemleri üzerine araştırmalar yaptım. Belirli bir süre sonra bir yerde tıkandım kaldım. O dönemde yaşamış olduğum bazı zorluklar, bazı temel korkularım sonucu tüm kalbimle yardım istedim. Çok kıymetli kuzenim Gülnur, numerolojiyi çeşitli bilgiler ile destekleyerek kendi sentezini ortaya çıkartmış. Numeroloji kılavuzunu tekâmüle niyetli tüm ruh varlıklarına ithaf etmesi çok manidar. Gerçekten ölümsüz olmak istiyorsak ilk önce ölümsüzlüğü seçmemiz gerekiyor. Sonsuz teşekkür ediyorum.

OYA ERDEM

Mart 2018’de hayatımıza dokunan Gülnur Varol…

Bize yaşamımızdaki anahtarları hediye edip, ışığımız olduğunuz için teşekkür ederiz. Birçok insana da fener olacağınızı ümit ediyoruz.

Hep sevgi ile kal. Koca yürekli kadın.

FATİH – SERPİL SÜZMEÇELİK

Numeroloji bize her şeyi anlatıyor, adeta hayatın şifrelerini çözüyor. Numeroloji ile sadece migrenimin sebeplerini bulmakla kalmadım kendimi ve evreni keşfetmede yeni bir yolculuğa çıktım. Numeroloji kendimi tanımamı sağladı. Kendimi tanıdıkça sorunlarında, çözümlerinde, hastalıklarında, şifalarında kendi içimde olduğunu öğrendim. Hayata olan bakış açım çok değişti. Artık anda kalmayı ve akışta yaşamayı öğrendim. ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM.

YAĞMUR EBRU YILDIZ TUNCAY

Hayatıma dokunup beni aydınlattığın için, yoluma ışık olup ayağa kaldırdığın ve her zaman yanımda olduğun için milyonlarca kez teşekkür. Sonsuza kadar kalbimdesin.

YEŞİM ÜLKÜ

ÖNSÖZ

Sanayi Devrimi ile madde âlemine tüm benliğini kaptıran ve zamanla bu madde âleminin kendini tatmin etmediğini anlayan insanoğlu, iç huzuru yakalayabilmek adına 80’li yılların başından itibaren maneviyata hızlı bir giriş yapmıştır. Bunun tek nedeni de varoluş nedenimizi çözmek istememiz. Varoluşumuzun çözümlenebilmesi de seçimlerimizden geçiyor. Başka bir değişle seçimlerimize bakmamız, varoluşumuzu çözümlememize yardım ediyor.

Bu kitap; tekâmüle niyet etmiş, sonsuz varlık olmaya kendini adamış ruhlar için yazıldı. Varoluşumuzdan itibaren kendimize her türden hikâyeler yazdık ve bu hikâyeleri oynadık. Şimdi bu kitabı okuyor, yazdıklarımı tüm kalbiniz ile algılayabiliyorsanız hikâyenizi değiştirme şansı yakaladınız demektir. Çünkü ölümsüzlük iksiri içmenin tek yolu ölümsüz olmayı seçmektir! Şu an bu cümleden pek bir şey anlamamış olabilirsiniz ancak bu kitapla olan birlikteliğiniz boyunca, bu cümlenin özünü sizlere anlatabilmek için elimden geleni yapacağıma emin olabilirsiniz.

İçinde bulunduğumuz çağda pek çok insan olgunlaşma içgüdüsü ile çeşitli kişisel gelişim çalışmalarına katılmaktadır. Bu kitabı kaleme almamdaki en büyük nedenlerden biri de olgunlaşmayı yani tekâmülü arayan, ona ulaşmak isteyen insanları bunu nasıl elde edeceklerine dair yol göstermektir. Neticede kişisel gelişim eğitimleri yahut kitapları, insanı olgunlaştıramaz ama ruhunu tekâmüle erdirmek isteyen bireylere mutlaka bir kapı açar. Elbette ki her kapı kişiye katkı sağlayacaktır; ancak dikkat edilmesi gereken nokta o kapıdan geçerken kişiliğimize değil de davranışlarımıza odaklanmamız gerektiğidir. Bazı yanlış anlatımlar, anlamalar yahut yorumlar nedeniyle okuyucu ya da izleyici değişmesi gerek şeyin tutumlar değil de kişiliği olduğu sonucuna ulaşıyor; bu nedenle de kendisini daha büyük bir kaosun içerisinde buluyor. Lütfen yapacağınız en büyük hatalardan birinin kendinizi değiştirmeye çalışmak olduğunu unutmayın!

Kitabı okudunuz; harika! Çünkü kitap okumak iyidir.

Karar aldınız; kendimi değiştirmeliyim, kendimi düzeltmeliyim…

Sonuç; kendinizi yargıladınız, kendi kendinize kara büyü yaptınız ve şu an eskisinden daha mutsuzsunuz.

“Ben değişmeliyim!” ya da “Düzelmeliyim…” demek, “Ben bozuğum.” anlamına geldiği için içimizde derin yaralar açmaktadır. “Odaklanmamız gereken davranışlarımız olmalı.” dememdeki kasıt da budur. Her şeyden önce kabul etmemiz gereken şey; her ruh varlığının kendine özgü tasarımı olduğu ve bunun bozuk olmanın aksine kendi tasarımı içerisinde mükemmel olduğudur. Bu noktada kendimizi ve hayatı şekillendirirken yalnızca seçimlerimize ve bazı negatif davranışlarımızın işe yarayıp yaramadığına bakıp araştırmamız gerekmektedir.

Aslında hepimiz Tanrı’nın saf ışığıyız; bu nedenle de özeliz, tamız ve bir bütünüz. Oysa siz her gün ve belki de her saniye kendinize her gün kara büyü yapıyorsunuz… Sizler sadece yaşadığınız dünyadaki evrensel yasalara uymamaktan kaynaklı, özünüz temiz kalmak ile beraber kirleniyorsunuz.

Tekâmül nedir?

Kader nedir?

Ölüm nedir?

Ölümden sonra diriliş için neler anlatılıyor?

Kuran’ın ölüme bakışı nasıl?

Reenkarnasyon var mı yok mu?

Bu kitapta, numerolojinin tüm bu sorulara bakış açısını kendi sentezlerimi de katarak anlatacağım. Daha sonrasında kendi kendinizin çok detaylı olmasa da numerolojinizi yapabilmeniz için bildiklerimi olabildiğince açık bir şekilde sizlerle paylaşacağım.

Özellikle değerli annelerimize seslenmek istiyorum: Çocuklarımız da kendi tekâmüllerini gerçekleştirmek için buradalar, aynı sizler gibi… Çocuğunuzun tasarımını ve içgüdülümlerini, en azından hayat amacını analiz ederseniz bakış açınız tümü ile değişecektir. Kendini gerçekleştirme yolunda sizi seçen evladınız hayat yolunda daha da sorunsuz ve pozitif değerler yaratmaya başlayarak daha mutlu olacak, emin olabilirsiniz. Heyecanlıyım; çünkü herkesin mutlaka kendi tasarımlarını bilmeye hakkı olduğunu düşünüyorum. Yıllar içerisinde yaptığım analizler sonucunda; kim olduğunu, ne için burada bulunduğunu ve karmik borçlarını öğrenen ruh varlıklarının hayatlarında gerçekleşen pozitif değişikliklere şahit oldum. Bu benim için çok heyecan vericiydi… Söylediğim gibi hayatımı tümü ile numerolojik anlamda çözümledikten sonra dönüştürebildim; sorguladığım her şeye cevap vermişti bu eğitim…

Aslında kepimiz Allahın saf ışığıyız. Bu nedenle özeliz, tam ve bütünüz. Oysa hemen hemen her gün kendimizi eksik görerek kendi kendimize kara büyü yapıyoruz. TEKAMÜLE uygun yaşamadığımız her an kötü davranışlar edindik demektir.

NUMEROLOJİ KILAVUZU 1. BÖLÜM: DÜNYA YARATILDI

“Şüphesiz sizin Rabbiniz, gökleri ve yeri altı gün içinde (altı evrede) yaratan ve Arş’a kurulan, geceyi, kendisini durmadan takip eden gündüze katan güneşi, ayı ve bütün yıldızları da buyruğuna tabi olarak yaratan Allah’tır. Dikkat edin, yaratmak da, emretmek de yalnız O’na mahsustur. Âlemlerin Rabbi olan Allah’ın şanı yücedir.”1

Kâinat ve dünyanın yaratılması çok detaylı ve uzun bir konu olmakla beraber, içinde birçok SIR da saklamaktadır.

“Allah dünyayı yedi zaman üzere yarattı. Bunlardan her devir, zamanını Allah’tan gayrısının bilemeyeceği uzun bir süreçtir. İnsanın yaratılmasından önce altı devir geçmiştir. Âdem’in (as) yaratılışından kıyamete kadar bir devir geçecektir.”2 buyurmuştur.

Bu devirler ise; Gaz dönemi, ateş dönemi, kabuk bağlama dönemi, toprağın oluşması dönemi, bitkilerin oluşma dönemi, hayvanların oluşma dönemi, insanın yaratılma dönemi olmak üzere yedi dönemdir.

“O, biri diğeri ile tam bir uyum içinde yedi gök yaratmış olandır. Rahman olan Allah’ın yaratmasında hiçbir çelişki ve uyumsuzluk göremezsin. İşte gözünü çevirip gezdir herhangi bir çatlaklık, bozukluk ve çarpıklık görüyor musun? Sonra gözünü iki kere daha çevirip gezdir. O göz uyumsuzluk bulmaktan umudunu kesmiş bir hâlde bitkin olarak sana dönecektir.”3

Yeri ve gökleri yaratan yüce Allah, ruh varlıklarını yaratmadan da onların yiyeceğini ve içeceğimizi yaratmış olduğunu gösteren bir ayette şöyledir:

“BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM

And olsun, sizi yeryüzünde yerleştirdik ve sizin için orada geçiminize yarayacak nimet ve imkânlara vücut verdik. Ne de az şükrediyorsunuz!”4

Bu muhteşem ayetten de anlaşıldığı gibi, hayatımızı kolaylaştıran şeyler saymakla bitmez, kendimize sunni mutluluklar ve sunni ihtiyaçlar belirleyerek ölene kadar dünyada rızkımız olduğunu unutup, parasız veya muhtaç kalacağız korkusu ile hayatımızı ne de çok çıkmaza sokuyoruz… Hem Allah’tan istiyoruz hem ona teslim olamıyoruz. Şükür konusunda ise yetersiz olduğumuzu düşünüyorum. Bolca şükretmeliyiz sahip olduklarımıza… Keder ve üzüntülerimiz içinde “Bu kederi hangi sebeple yaşıyorum?” diyerek tövbe etmeliyiz. Şunu unutmayın, dışarıda olup biten bir şey yok; her şey içimizde…

Bilinmesi gereken en önemli konu, ruhlar var olmadan erzak âleminin yaratılmış olmasıdır.

SPATYOM (ÖTE ÂLEM), RUHLAR ÂLEMİ VE RUHLARIN VAR OLDUĞU YER

Bu âlem hakkındaki bilgiler ya kutsal kitaplar aracılığı ile ya medyumların kendi izlenimleri ya da onlar kanalıyla verilen ruhsal mesajlar vasıtasıyla elde edilir.

Ahiret, öte dünya, öte âlem ya da ruhlar evreni de denen bu yer, ruhun imajinasyonuna ve serbest düşüncesine göre en uygun formları oluşturacak bir yapıdadır.

Öte alem mekânı, fizik âlemimizin hem içinde hem de dışındadır. Başka bir deyişle insan bir yönüyle öte alemin yüzeyi ile temasta, diğer yönüyle de fizik âlemin içindedir. Bunlar birbirinin içine girmiş sınırı belli olmayan iki ayrı âlemdir. …

"

Numeroloji Kılavuzu kitabının ön okuması bu kadar. Kitabı beğendiysen senin için en uygun fiyatlı satın alma seçeneklerini listeledik.

pttavm D&R

beğendiniz mi?

Numeroloji Kılavuzu (2021)

Numeroloji Kılavuzu

Diğer
Yazar: Harika Gülnur Varol  
İlk Basım: 2021
Yayınevi: Likya Yayınları