“Allen Carr’ın kitaplarını okuduktan sonra hayatları değişen çok sayıda insan tanıyorum.”
-Sir Richard Branson-

Eşsiz bir yöntem ile beslenmenize yeniden yön verin!
Kolayca, acı çekmeden ve kalıcı olarak kilo verin!
Abur cubur yemeye yönelik psikolojik ihtiyacı ortadan kaldırın!
Hayatınızın kontrolünü yeniden kazanın!

“Allen Carr’ın bu kitabını okuduğunuz süre boyunca yapacağınız yolculuk kilo kontrolü sorununun ne kadar basit çözülebileceğini keşfetmekte bir aydınlanma olacak.”
-Dr. P.M. Bray M.B., C.Hb., M.R.C.G.P.-


Kilo Vermenin Kolay Yolu

Allen Carr’s Easyway
Allen Carr’ın “Kolay Yol” Yöntemi

Allen Carr otuz yılı aşkın bir süre sigara tiryakisi olarak yaşadı. Başarısız olduğu sayısız bırakma girişiminin ardından 1983 yılında, hiçbir yoksunluk sıkıntısı çekmeden, irade kullanmadan ve kilo almadan günde 100 sigaradan sıfıra indi.

Dünyanın beklediği doğru yöntemi –sigarayı bırakmanın “kolay yolu”nu – keşfettiğinin farkına vardı ve tüm dünyadaki sigara içenlerin tedavisine yardımcı olma görevine üstlendi.

Yönteminin olağanüstü başarısının sonucunda sigarayı bırakmakta dünyanın lider uzmanı olarak uluslararası bir ün kazandı ve bugün klinikler ağı tüm dünyaya yayıldı.

12 milyondan fazla satan ve tüm dünyada çok satanlar arasındaki yerini halen koruyan ilk kitabı Allen Carr’ın Sigarayı Bırakmanın “Kolay Yolu” 40’tan fazla dilde yayımlandı.

Başarı oranı yüzde 90’ı geçen, sigara içen yüz binlerce kişinin başarıyla sigarayı bıraktığı Allen Carr’s Easyway – Allen Carr’ın “Kolay Yol” Yöntemi, kliniklerinde sigarayı kolayca bırakabileceğinizin, aksi halde paranızı iade edeceğinin garantisini veriyor.

Allen Carr’ın “Easyway” Yöntemi kilo verme, alkol ve diğer madde bağımlılıkları, endişe, çocuklarda sigara bağımlılığı ve uçma korkusu gibi bir dizi farklı konuda da başarıyla uygulanıyor.

Allen Carr klinik ve merkezlerinde kilo kontrolü, alkol ve sigara bıraktırma uzmanlarıyla işyerlerine özel, çalışanlara destek ve verimliliği artırmak üzerine kurumsal hizmet veriliyor.

Allen Carr Türkiye Merkezi İletişim bilgileri ve Allen Carr’ın Easyway Yöntemi hakkında daha fazla bilgi için lütfen www.allencarrturkiye.com adresini ziyaret edin.

Yardıma ihtiyacınız ya da sorularınız olması durumunda lütfen temasa geçmekten çekinmeyin.

GİRİŞ

Okuldaki ilk yıllarımla ilgili en çok hatırladığım şey, teneffüslerde şişman olduğum için benimle acımasızca dalga geçilmesidir. On üç yaşıma geldiğimde durum öyle kontrolden çıkmıştı ki babam beni Weight Watchers® adlı zayıflama merkezine götürdü. Katı bir rejim uyguladım: Yediğim her şeyi tarttım, düşük kalorili tahıl gevreğime düşük kalorili süt tozunu ekledim, tereyağı, peynir ve izin verilen diğer yüksek kalorili lükslerin cüzi porsiyonlarını geçmemeye özenle dikkat ettim. Kendimi yemeye zorladığım bu yeni yiyeceklere alışmanın ne kadar kolay olduğuna şaşırmıştım. Başlangıçta tam anlamıyla iğrenç gelen süt tozunun tadı bile çok geçmeden gayet lezzetli gelmeye başlamıştı. Ve kilo verdim.

Ancak bir süre sonra tüm bu süreç canımı sıkmaya başladı. Her sabah o gün kendime neler yemeye izin vereceğimi düşünerek uyanıyordum. Diyete köle olmuş gibiydim ve yasak yiyeceklerin albenisi arttıkça irade rezervlerimin de tükenmekte olduğunu hissediyordum. Kilo kaybettikçe de diyete devam etme konusundaki istekliliğim azalıyordu. Kendimi öğünlerin arasında bir kalıp çikolata ya da peynirli bir sandviç ile ödüllendirmeyi hak ettiğim hissine kapılınca kilolar hızlıca geri geldi.

O zamandan otuz beş yaşıma kadar kilo almaya karşı hiç bitmeyen savaşlar verdim ve her türden diyeti denedim. İrade işe yaramadı: Yirmi yıldan uzun bir süre boyunca diyet uyguladığım ya da kendimi şımarttığım dönemlere göre kilom bir indi bir çıktı.

Bedenim konusunda öyle mutsuzdum ve sorunu bir türlü çözemediğim için öyle acı içindeydim ki en sonunda bu durum psikolojimi de etkiledi ve sorunum yeme bozukluğuna dönüştü.

Allen Carr’ın “Kolay Yol” Yöntemi’yle tanıştıktan sonra bunların hepsi değişti.

1989 yılında Allen Carr’ın kliniğinde sigarayı hiç acı çekmeden ve kalıcı olarak bırakmakla ilgili gerçek anlamda olağanüstü bir deneyim yaşadım.

Allen Carr’ın dünya üzerinde milyonlarca insana yardım edebilecek bir yöntem geliştirdiğini hemen anlamıştım ve ona bir mektup yazarak bu görevinde ona katılabilir miyim, diye sordum. Kabul edilecek ve daha sonra metodu tüm dünyada yaymak üzere kurulacak şirketin genel müdürü olarak atanacak kadar şanslıydım.

Bugün 60 ülkede dört yüz binden fazla insan kliniklerimize katıldı ve Allen Carr’ın “Kolay Yol” Yöntemi kitapları kırktan fazla dile çevrildi, on beş milyon adedin üzerinde satıldı ve tahminen otuz ila kırk milyon kişi tarafından okundu. Bu olağanüstü başarı reklam ve pazarlama araçlarıyla değil, metodu kullanan ve sonuç alan milyonlarca kişinin şahsi tavsiyeleri ile elde edildi.

Allen Carr’ın “Kolay Yol” Yöntemi tüm dünyaya sadece tek bir nedenden ötürü yayıldı ve yayılmaya devam ediyor:

ÇÜNKÜ İŞE YARIYOR.

Allen Carr’ın “Kolay Yol” Yöntemi ile sigarayı bıraktıktan sonra kilo almamış olmama rağmen kilomu düşük tutma mücadeleme sıkışıp kalmıştım. Ta ki Allen yöntemini kilo kontrolüne uygulayana kadar. Allen ile yakın çalışıyorduk.

Allen Carr “Kilo Vermenin Kolay Yolu”nun ilk taslağı hakkında yorumlarımı istedi. Hayatımdaki iyileştirici etkisinin bu kadar kökten olacağıyla ilgili en ufak bir fikrim yoktu. Metni okudukça çürütülemeyen güçlü bir mantığı olduğunu gördüm.

Sona geldiğimde kilo sorunumun çözüldüğünü biliyordum. Yasak yiyecekleri reddetmek için irademi kullanmama artık gerek kalmamıştı. Artık yediklerimi tartmam gerekmiyordu. Artık çok fazla yediğim için suçlu hissetmeme de, istediğim kadar çok yiyemediğim için perişan olmama da gerek kalmamıştı. Zihnimdeki, yiyecek ve yemek yeme konusunu tam bir kâbusa çeviren çekişme sona ermişti. Allen’ın talimatlarına uyarak o kölelikten kurtuldum ve ideal kiloma ulaşmak ve onu korumak çok kolay oldu. Yoksunluktan ve mutsuzluktan uzak, en başından itibaren süreçten keyif aldım. Zayıf olmak için yiyeceklerden kaçınmam gerekmiyor olması, yemek yemeyi iple çekmek ve ondan keyif almanın mümkün olması ve hâlâ ideal kilomu koruyor olmak benim için bir aydınlanmaydı.

Sabahları enerji dolu ve dilediğin şeyi yiyebilecek olarak uyanmak öyle özgürleştirici bir deneyim ki! İncecik bedeninizi aynada görmek ve tekrar genişlemesinden bir daha endişe duymamak gerçekten de muhteşem! Başıma gelen muhteşem dönüşüm işte buydu.

Kilo Vermenin “Kolay Yolu”, Allen Carr’ın yöntemini yeni, güncellenmiş ve kolay erişilebilir bir formatta veriyor.

Benimki gibi sizin de hayatınızı da muhteşem bir şekilde dönüştürmesini gönülden dilerim.

Robin Hayley M.A. (Oxon) M.B.A.,

Allen Carr’s Easyway (International) Ltd. Genel Müdürü

Bölüm 1

PÜF NOKTASI

BU BÖLÜMDE
· BU KİTAP KİLO SORUNUNUZU ÇÖZMENİN ANAHTARIDIR
· ABUR CUBUR · SİGARA İÇMEKLE BENZERLİĞİ
· İRADE GÜCÜ · İLK TALİMAT

Sevdiğiniz yiyeceklerin hepsini ne kadar isterseniz, ne zaman isterseniz, hangi sıklıkta olursa olsun yiyin; diyet yapmadan, özel egzersizlere ihtiyaç duymadan, irade gücü kullanmadan ya da tükenmişlik hissetmeden tam olarak istediğiniz kiloda olacaksınız.

Böyle bir şeyin gerçekleşmesinin mümkün olabileceğini hayal etmek zor mu geliyor? Size söz veriyorum ki mümkün. Bu kitabı önyargılı olmadan okuyarak şu anda hayallerinizin ötesindeymiş gibi görünen yepyeni ve harika bir yaşam keşfedeceksiniz: her yemekten zevk aldığınız, ince, formda, sağlıklı ve varlığını bile unuttuğunuz enerji dolu, aktif, sosyal, uzun ve mutlu bir yaşam. Ve bu yeni yaşamı elde etmek kolay olacak.

Gerçek olamayacak kadar iyi olduğunu düşünüyor olabilirsiniz. Muhtemelen bugüne dek kilo vermekle ilgili size söylenen her şeye ters düşüyor. Peki, bugüne dek size söylenenler işinize yaradı mı? Yaramış olsaydı bu kitabı okuyor olmazdınız.

Yemek hayatın en büyük zevklerinden biridir. Yemek zamanlarını heyecanla bekleriz; yiyecek alışverişimizi özenerek yaparız; başarılarımızı kutlarken de, müşteri edinmeye çalışırken de, yeni bir sevgili ile flört ederken de ya bir restoranda rezervasyon yapar ya da evde özel bir şeyler hazırlarız. İnsanlığın gelenekleri arasında ziyafetler kadar güçlü karşı koyabileni azdır. Binlerce yıldır yiyecekleri ve yemek yeme davranışını iyi günlerle ilişkilendirmişizdir.

Ancak kaç defa bir yemek öğününden sonra gerçekten iyi hissediyorsunuz?

Kendimi hep bir yiyecek âşığı olarak düşünürdüm. Akşam yemeklerine çağırılacak en ideal misafirdim – beğenmemezlik etmeden sağlam yemek yerdim. Ancak çoğu kez yemeğim bittiğinde neşe veya tatmin yerine hem fiziksel hem de zihinsel rahatsızlık içinde olurdum.

Yediklerimin tadına vardığım da pek söylenemezdi. Tek yaptığım mideye indirmekti. Karnım bir davul gibi şişerdi. Sık sık hazımsızlık ve mide yanması çekerdim. Her kendimi bu duruma düşürdüm diye kendime lanet ederken bir yandan da iki düğmemi gevşetmek zorunda kaldığım sırada yaşadığım çaresizlik ve suçluluk en beteriydi.

Bu kadarı bile insanı aşırı yemekten en azından bir süreliğine uzaklaştırır diye düşünebilirsiniz. Ne var ki bir sonraki öğün vakti gelip çattığında yeniden başa döner ve aynı sıkıntıları defalarca yeniden yaşardım.

Fazla yediğimi biliyordum, bunu görmek için aynada sürekli genişlemekte olan göbeğime bakmam yeterliydi. Yemek yemeyi ve aşırı yemeyi asla iki farklı unsur olarak düşünmemiştim. Benim için aşırı yemek, yemek yemenin sadece bir uzantısıydı ve muhtemelen yemeyi çok sevmemden kaynaklanıyordu. Sigara içenler, sigara içmekten çok zevk aldıkları için bırakmakta sorun yaşadıklarını düşünürler. Aslında hiçbir zaman zevk almazlar. Sadece sigara içmelerine izin verilmediğinde kendilerini kötü ve yoksun kalmış hissettikleri için zevk aldıklarına inanırlar. Aynı şekilde, aşırı yemek yiyenler de sorunlarının yemek yemekten çok zevk almaları olduğuna inanırlar. İstediğiniz kadar yemek yemeniz kısıtlandığı zaman kendinizi mutsuz ve yoksun kalmış hissedebilirsiniz ancak bu, aşırı yemekten zevk aldığınız anlamına gelmez.

Bütün sigara içenlerin sigarayı kolayca ve keyifle bırakabilmesini sağlayan bir yöntemi keşfetmemle ünlü olduğumu muhtemelen biliyorsunuzdur. Otuz üç yıl boyunca sigara içtim. İrademi kullanarak bırakmayı defalarca denedim ancak her seferinde yeniden tuzağa düştüm. Sigara içmeden hayatla başa çıkamadığıma ya da ondan zevk alamadığıma inanmıştım ama özgür olmak istiyordum. En sonunda kalıcı olarak bıraktığımda ne irade gerekti ne yoksunluk hissettim, sigarayı hiç özlemedim.

"

Kilo Vermenin Kolay Yolu kitabının ön okuması bu kadar. Kitabı beğendiysen senin için en uygun fiyatlı satın alma seçeneklerini listeledik.

idefix trendyol D&R kitap365
beğendiniz mi?

Kilo Vermenin Kolay Yolu